Montepaschi Siena prvi sudionik Final foura

07/04/2008 14:29

Košarkaši Montepaschi Siene prvi su osigurali prolaz na Final four Eurolige koji će se održati u Madridu. U dvije utakmice su Talijani bili bolji od Fenerbahçea...

Nakon pobjede na domaćem parketu Montepaschi Siena je bila još uvjerljivija u Istanbulu gdje je pobijedila 86-65, te s 2-0 izborila turnir četiri najbolje momčadi Europe.

Od starta utakmice Siena se pokazala boljom i odlučnijom, pa je nakon samo tri minute igre već bilo 9-2 za goste. Prednost je rasla sve do 25-15 na kraju prve četvrtine, no tada domaćin ipak dolazi do svojih "pet minuta" i na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom gostiju 37-34.

Nakon prvog poena u nastavku Fenerbahçea 37-36 uslijedio je šok za domaćina. Siena je napravila seriju 16-0 i sa 37-36 pobjegla na 53-36. Do kraja utakmice više nije bilo nikakve šanse da domaćin iznenadi kvalitetniju momčad iz Italije.

Najbolji su kod gostiju bili Krištof Lavrinovič sa 18 poena i šest skokova i Bootsy Thornton sa 18 poena, pet skokova i četiri asistencije. Kod domaćina je najviše poena (12) ubacio Omer Faruk Asik.

Rezultati: Euroliga, četvrtfinale, 2.ut:
Fenerbahče - Mont. Siena 65:86 (0-2)
Olympiacos - CSKA 73:83 (1-1)
Partizan - Tau Ceramica 76-55 (1-1)
Barcelona – Maccabi 83-74 (1-1)