Dallas zaustavio Sunse

07/04/2008 14:28

Dallas se vratio s -14 i pobijedio u Phoenixu - 105:98. Veliki je to podstrek za Mavse, koji su napokon s Jasonom Kiddom u sastavu uspjeli dobiti jednu "pravu" utakmicu. "Mislim da su svi u svlačionici bili prilično uzbuđeni što smo konačno uspjeli dobiti neizvjesnu završnicu. Nadam se da ćemo sada ući u ritam", rekao je Dirk Nowitzki (32 poena, 12 skokova).

Upravo je Nowitzki bio autor najvažnijih poteza u završnici. Nakon što je izgubio korak i skoro završio na parketu, Nowitzki je ipak uspio pogoditi težak šut kojim su Mavsi riješili susret. "Dirkov gležanj je negdje između 60 i 75 posto. Pokušavali smo pronaći igrača u obrani kojeg može čuvati", govorio je Avery Johnson.

Sunsi su postili više od sedam minuta u posljednjoj četvrtini, pomalo nestvaran podatak. Do posljednjih 12 minuta igrali su odlično, no: "Sve je bilo dobro i onda zbog nekog razloga ugasila su se svjetla. Nismo se mogli vratiti u utakmicu", komentirao je D`Antoni. Steve Nash (14 koševa, 4/17 šut, 10 asista) promašivao je otvorene trice, Stoudemire (31 poen, 12/26 šut) slobodna bacanja i zakucavanja. Nije to bio dan momčadi iz Arizone.

Naš Gordan Giriček svoj je posao obavio vrlo korektno. Krajem prve i početkom druge četvrtine sam na napravio seriju 7:0. Nažalost, na sedam poena (3/4 šut) se i zaustavio, a za 14 minuta upisao je još tri skoka i dvije asistencije. Dojam je da je zaslužio koju minutu više umjesto indisponiranog Barbose (dva poena).

Chris Paul još je jednom istaknuo kandidaturu za najkorisnijeg igrača lige. U pobjedi nad Warriorsima (108:96) notirao je prvi triple-double sezone - 16 koševa, 13 dodavanja, 10 skokova. "Mislim da je moja momčad MVP. Imamo izvanrednu godinu", skroman je bio Paul. Hornetsi su tako zadržali prednost na vrhu Zapada i sve je izglednije da će u doigravanje krenuti s prve startne pozicije.

Utakmicu na neuobičajeno mali broj poena odigrali su Spursi i Portland. Aktualni prvaci na kraju su slavili 72:65 uz pomoć 27 koševa i 13 skokova Tima Duncana: "U travnju se inače možete malo odmoriti i opustiti, ali sada je svaka utakmica važna".

Svoj posao uspješno su obavili i Lakersi, koji nisu dopustili da ih iznenadi donedavno veliki rival - Sacramento (112:94). Kobeu Bryantu (29 koševa) na putu do pobjede ovaj je put najviše pomogao Vladimir Radmanović (21 poen, 14 skokova).

Najdramatičnija utakmica večeri odigrana je u Seattlu, gdje je domaćin predvođen svojim rookiejima nakon dva produžetka pobijedio Nuggetse - 151:147. Bolan je to poraz za Denver, koji je ovu pobjedu već upisao u kalkulacijama za osmo mjesto Zapadne konferencije. Kevin Durant (37 koševa, osam skokova, devet dodavanja) tricama je izborio oba produžetka, a jednako sjajan bio je i drugi novak - Jeff Green (35 koševa, 10 skokova). Za obojicu novaka bila je to utakmica karijere.