EWE teško do pobjede

07/04/2008 14:23

Iako su Köln 99ersi bili u vodstvu do posljednje četvrtine, momčad EWE Basketsa uspjela je na svom terenu u završnih deset minuta ostvariti prednost koja im je donijela minimalnu pobjedu (82:80). Hrvati u redovima domaće momčadi, Longin (sedam poena, dva skoka, tri asistencije) i Perković (devet poena, dva skoka) imali su skromniji učinak, ali i minutažu nego u proteklim kolima, a EWE je predvodio Paulding (14 poena, pet skokova).

Momčad s začelja ljestvice digibu Baskets zadala je mnogo muka vodećoj Albi, koja je do pobjede uspjela stići zahvaljujući bolje odigranoj posljednjoj dionici (85:89), budući da je domaća momčad u završnicu ušla s pet poena prednosti koje je održavala od poluvremena. Albu je do pobjede predvodio Nadjfeji (20 poena, pet skokova), a najefikasniji igrač susreta bio je Jenkins s 25 poena kojima je pridodao i devet skokova.

Teško su do pobjede stigli i Albini prvi pratitelji Giantsi iz Leverkusena koji su susret protiv NY'er Phantomsa i minus od deset poena preokrenuli u svoju korist u drugom dijelu (83:80), poglavito zahvaljujući Brempongu (17 poena, devet skokova, dvije asistencije), dok su se s gostovanja kod šestoplasiranih Telekom Basketsa s novim bodovima na kontu vratili Artland Dragonsi (71:80), unatoč tome što su u drugoj četvrtini limitirani na 13 poena.

Brose Basketsi opravdali su ulogu favorita nanijevši uvjerljiv poraz na svom parketu BG 74 Göttingenu (80:58), a ni u preostalim susretima nije bilo iznenađenja, budući da su momčadi s dna ljestvice, S. City Jena i TBB Trier, svojim dosadašnjim rezultatima pridodale još jedan poraz, dok su Walter Tigersi slavili protiv EnBW –a nakon uzbudljive završnice (90:88).

Njemačka liga, 28. kolo: EWE Baskets – Köln 99ers 82:80, digibu Baskets – Alba 85:89, Bayer Giants Leverkusen – NY'er Phantoms 83:80, Brose Baskets – BG 74 Göttingen 80:58, Telekom Baskets – Artland Dragons 71:80, Bremerhaven – TBB Trier 89:67, Walter Tigers – EnBW Ludwigsburg 90:88, S. City Jena – ratiopharm Ulm 65:68