KOŠARKA, NBA: DALLAS PREOKRENUO U PHOENIXU

07/04/2008 19:35

Dallas Mavericksi vratili su se serijom 16-0 iz zaostatka od 13 koševa u četvrtoj četvrtini, koju su dobili s 27:9, te upisali važnu pobjedu na gostovanju u Phoenixu (98:105). To je Mavsima, koje je predvodio Dirk Nowitzki s 32 poena i 12 skokova, prva velika pobjeda od dolaska Jasona Kidda, koji je sinoć ostvario osam koševa, sedam asistencija i šest skokova. Gordan Giriček je kod domaćina za 14 minuta ostvario sedam poena (3-4), tri skoka i dva dodavanja.

Domaćine je s 31 ubačajem i šest skokova predvodio Amare Stoudemire. Dallasu je ovo vrlo važna pobjeda u borbi za plasman u doigravanje.

Najdramatičniji dvoboj večeri odigran je u Seattleu, gdje je domaćin na krilima dva novaka nakon dva produžetka nadvisio Denver Nuggetse sa 151:147. Oba produžetka tricama je izborio Kevin Durant (37 koševa, devet dodavanja i osam skokova), a odličan je bio i drugi rookie Jeff Green s 35 poena i 10 skokova. Denver su predvodili Carmelo Anthony s 38 i Allen Iverson s 26 koševa.

New Orleans Hornetsi su uz triple-double Chrisa Paula (16 koševa, 13 asistencija i 10 skokova) pobijedili Warriorse sa 108:96 i zadržali prednost na vrhu Zapadne konferencije. Uz Paula, odlični su u redovima Hornetsa bili Predrag Stojaković i David West s po 25 poena. Kod Golden Statea najbolji je s 35 ubačaja bio Monte Ellis.

Tako su i Nuggetsi i Warriorsi, koju su izjednačeni na osmome mjestu Zapada, doživjeli poraze.